İrlanda’da köpek balığı kreşi bulundu

İrlanda’da köpek balığı kreşi bulundu İrlanda’da mercan resiflerini inceleyen bilim insanları tesadüfeb bir köpek balığı kr...

İrlanda’da köpek balığı kreşi bulundu

İrlanda’da mercan resiflerini inceleyen bilim insanları tesadüfeb bir köpek balığı kreşi keşfetti. Kreş İrlanda kıyılarına 300 km mesafede bulunuyor. 

SeaRover adı verilen bu çalışmada Temmuz 2018 yılında robot kameralarla çekimler de yapılmış. Kasım 2018’de yayaınlanan görüntülerde kreşte binlerce köpek balığı yumurtası görüntülendi. Bilim insanları bu kadar çok köpek balığı yumurtasının ilk kez görüntülendiğini ifade ediyor. Bilim insanları 750 m² ‘lik alana yayılan kreşin köpek balıklarının davranışlarının daha iyi anlaşılması için oldukça önemli bir gözlem kaynağı olduğunu ifade ediyor.
İlgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.Réactions : 

Related

New 4743356281917599345

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item