Dünya çikolata günü: 3D baskıyla çikolataDünya çikolata günü: 3D baskıyla çikolata
Aeronotik endüstrisi, otomobil, tıp… 3D yazdırma teknolojisi her gün yeni br alana uygulanıyor. Bu alanların tamamı da oldukça ciddi alanlar. Ancak, her yıl 1 Ekim’de kutlanan dünya çikolata gününde en oburlarımızı mutlu eden bir 3D yazıcıya videoda birlikte bakalım.


3D yazıcıda çikolata gibi bir şeyler üretmek için 2 önemli noktanın altını çizmek gerekiyor:

* Mürekkep olarak kullanılan çikolatanın 32-33 derecede olmasına dikkat edilmelidir. Daha sıcakta çok sıvı, daha soğuk olduğunda da yeteri kadar akışkan olmaz.

* Çikolatanın katılaşma süresine de dikkat edilmelidir. Alttaki katmanlar yukarıdakileri taşımak için yeteri kadar katı olmalıdır. Sadece ağırlığını da değil, onun sıcaklığına da dayanabilmesi ve eimemesi gerekiyor. Bu nedenle saniyede 20 mm’nin altındaki hızlarda işlemin yürütülmesi tavsiye edilir.

Videoyu izleyeli mi?


© OpenElectronisOrg


Réactions : 

Related

TEKNOLOJİ 6378941394558423836

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item