Şamanlar gibi ağaçlarla nasıl iletişim kurulabilir?

Şamanlar gibi ağaçlarla nasıl iletişim kurulabilir?

Şamanizm insanlığın kalbinde yer alır. İlk şamanlar şu an olduğumuz varlığın köklerini var etti. Günümüzde pek çoğumuz içimizdeki doğal şamandan kopmuş durumdayız. Bu da her gün doğadan daha da uzaklaşmamızın bir sonucu. Fakat her şeye rağmen bu gücü içimizde taşıyor ve tekrar bağlanma kapasiteniz var.

Şaman kimdir?

Şaman olmak, bütün canlılar arasında doğal bir bağ olduğunun farkında olmak ve iletişim kurmaya çalışmak demektir. Bir şaman doğadaki bütün canlılar arasındaki canlı bir bağdır. Taşlarla, itkilerle, hayvanlarla ve insanlarla nasıl iletişim kurulacağını bilir.

Aslında hepimiz birer şamanız. Bir canlı olarak her şeyin bir parçasıyız ve doğal olarak diğer parçalarla iletişim kurma kapasitemiz var. Canlı olan her şey birbirine bağlıdır. Pratikte de şaman haline gelmek için bu bağlantıyı tekrar bulmak ve bilinçli olarak kullanmak gerekiyor.
Bir ağaçla nasıl temas kurulabilir?
Eğer bir ağaçla şamanik bir iletişim kurmak istiyorsanız bunu gönülden yapın. İçgüdünüz en büyük rehberiniz olacaktır sizi yönlendirecektir.

* Ormanda yürüyüşe çıkın,

* Başlamadan önce neye ihtiyacınız olduğuna karar verin: iç huzur, cesaret, özgüven, mutluluk…

* Daha sonra, düşünmeden ve içgüdülerinizin yardımıyla sizi çağırdığına inandığınız ağaca yönelin. Yürürken adımlarınızın farkına varın. Sonsuz bilgelikle donatılmış bir varlıkla iletişime geçmek üzeresiniz. Ona saygı gösterin ve bu anın kutsal olmasına dikkat edin.

* Ağacın dibine oturun ve etrafınızdaki doğanın farkında olmayı sürdürün. Rüzgârın şarkılarını dinleyin, ormanın sakinliğini hissedin. Gözlerinizi kapatarak burada kalın. Bağlı olduğunuz canlının bir parçası olduğunuzun farkına varın.

* Sırtınızı ağacın gövdesine dayayarak, gövdedeki akışı hissetmeye ve bu dolaşımın sizin kan dolaşımına yaklaştığını hissetmeye çalışın. Sadece dinleyin. Bağlantı kurmaktan başka bir amacınız olmasın. Acele etmeden yavaşça ilerleyin. Eğer bu sefer bir şey hissetmediyseniz; üzülmeyin bir dahaki sefere tekrar denersiniz.

* Bir süre sonra (süreyi içgüdülerinizle siz belirleyin) kalkın ve ağaca sarılın. Ona söylemek istediklerinizi fısıldayın. Korkmadan konuşun, sanki en yakın arkadaşınızmış gibi kendinizi ona açın. Söyledikleriniz ne kadar içten olursa ağaçla bağınız ve hassasiyetiniz de o denli güçlü olur.

* Gitme zamanınızın geldiğine inandığınız vakit, sizi dinlediği için ağaca teşekkür ederek oradan ayrılın. Hatta orada kişisel bir şey de bırakabilirsiniz (bir ağaç mandal, bisküvi, bir taş ya da bir şarkı). Bu aranızdaki ilişkiyi daha da geliştirir.
Aynı ağaca tekrar tekrar uğrayabilirsiniz. Bir ağaçla birbirinizi tanıdıktan sonra aranızdaki enerji akışı daha kolay olur ve bağ daha güçlü olur.

Related

yoga 6890790907521307682

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item