Rusya'da bir nehir kırmızıya boyandı! GÜNCELLENDİ!


Ülkenin ekoloji bakanı, bunun endüstriyel bir kazadan kaynaklanabileceğini ifade ederek bir anket başlattı.Büyük Kuzey bölgesindeki Doldykane nehri Norilsk kentinin yakınlarında bulunuyor. Durumu ekoloji bakanlığına bildiren bölge sakinleri nehir suyunun bilinmeyen bir kimyasal maddeyle parlak kırmızıya boyandığını ifade etti.

Bölgeden alınan ilk bilgilere göre, bu kirliliğin nedeni Norilsk kentindeki nikel fabrikasının atık borularındaki yırtılmadan kaynaklı olabilir. Norilsk kenti yaklaşık 170,000 nüfusa sahip Kuzey kutup bölgesinde bulunuyor. Bölgeden gelen fotoğraflarda da Rusya'nın Büyük Kuzey bölgeindeki ormanlardan geçen nehrin kan kırmızına sahip olduğu görünüyor.

Dünya'nın en büyük nikel ve palladyum üreticisi olan Norilsk Nickel şirketi, herhangi bir sızıntı olduğu iddialarını yalanladı. Şirket buna rağmen, yaşananları yakından takip ettiklerini ve bölgedeki fabrikalarından birindeki üretimi durduklarını açıkladı.

Güncelleme: 13/09/2016

Norilsk Nickel grubu dün yaptığı açıklamayla sorunun kendi fabrikalarından birinden geldiğini kabul etti. Şirket, olayın çevreye zararlı olmadığını iddia etti.
 
Réactions : 

Related

Rusya Büyük Kuzey Bölgesi 8282892590526666216

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item