Kertenkele ile olan dostluğuna karşılık bulamayan kedi

Kediler kertenkele ve fareleri her zaman yemiyor. Bazen de dostluk ilişkileri geliştirip kendisiyle oyunlar oynuyor.


Videoda da görüldüğü gibi, bir yavru kedi Pogona cinsinden bir kertenkeleyle oyun oynuyor, ona sürünüyor. Kedinin sevgisine karşılık vermeyen kertenkeleyse bir süre sonar kaçmayı başarıyor ve uzaklaşıyor. Science et avenir sitesine bu davranışklar üzerine bir röportaj veren veteriner David Leduc bu tür bir ilişkinin kertenkele için büyük bir stress kaynağı olduğunu ifade etti.

Veterinerin dikkat çektiği bir başka şeyse, bir kertenkeleyi topraktan uzaklaştırmak kendisinde termik bir şoka neden olabilir (kertenkeleler soğuk canlı canlılardır). Veteriner Leduc sosyal medyanın bu tür videolarla dolu olduğunu, ancak bu tür durumlarda iki canlıdan birinin (özellikle av konumunda olanın) gerçekte büyük stres altında olabileceğine vurgu yapıyor.

Kaynak
Réactions : 

Related

stres 3351916184035082272

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item