Kendi kendinizi tedavi için temel reflexoloji noktaları

Bu reflexoloji noktalarıyla ağrılarınızı hemen giderin!

Ayaklarımızda yaklaşık olarak 7,200 sinir ucu bulunur ve bu uçların her biri bir organ ya da beze tekabül eder. Ağrıyan bir nokta, bir parçamızın iyi çalışmadığı gösterir. Bu noktaların her biri de bedenimizin bir bölümüne tekabül eder. Bu noktalara biraz bastırarak ağrıyı giderebilirsiniz.

Ayaklar, barındırdıkları sinir ağlarıyla bedenimize en iyi şekilde bağlanmış uzuvlardandır. Ayaklara uygulanacak spesifik bir aksiyonla bedeninizdeki ağrılardan kurtulabilirsiniz. Ağrılarınızdan kurtulmak için reflexoloji noktalarına en 30 saniye süresince ve günde en az 3 defa masaj yapmanız gerekir.



 
BUNUNLA DA İLGİLENEBİLİRSİNİZ: Reflexoterapi: sağlığınızı ayaklarınızdan alın


Temel bazı reflexoloji noktalarına dair uygulamalar şunlardır.

1. Boğaz ağrısı

Boğaz ağrısını iyileştirmek için ayak başparmağınızın orta bölümüne yavaşça masaj yapın. Ayak başparmağı direk olarak boğaza ve hipofiz bezine bağlıdır.

2. Bedenin üst kısmındaki ağrılar

Bedenin üst kısmındaki ağrıları gidermek için ayak başparmağınızın ayağınızla birleştiği yere masaj yapın. Bu bölge boynunuz, burnunuz ve omurganızdaki ağrıları gidermenize yardımcı olur.

3. Bel ağrıları

Ayak topuklarınıza uzun ve yumuşakça masaj yapınız. Ayaklarınızı sıcak suda bekleterek rahatlamalarını da sağlayabilirsiniz. Topuklardaki reflexoloji noktası bel ağrıları, siyatik ve baldır ağrılarını gidermek için oldukça etkilidir.

4. Safra kesesi ağrıları

Eğer safra kesesi civarında bir ağrınız varsa, ayak tabanınızın iç kısmına masaj uygulamanız gerekir. Bu bölge pankreas, karaciğer, böbrekler ve böbrek üstü bezlerindeki sorunları gidermenize de yardımcı olabilir.

5. Diş ağrıları

Eğer diş ağrılarından muzdaripseniz, sol ayak orta parmağına masaj uygulayın. Bu reflexoloji noktası direk olarak dişlere bağlıdır. Bu nokta bazı baş ağrılarının giderilmesine de yardımcı olur.

Kaynak
Réactions : 

Related

reflexoterapi 4872095555449587386

Yorum Gönder

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item