Dünya dışında hayat bulundu mu?


Dünya dışında hayat bulundu mu?
NASA 26 Eylül Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyecek.


Amerika Uzay Ajansı NASA, 26 Eylül'de Jüpiter'in uydularından biri olan Europa'ya ilişkin önemli bir basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıda uzay teleskobu Hubble tarafından çekilen görüntülerden elde edilen sonuçlar açıklanacak.

NASA konuya ilişkin detay vermedi. Ancak, teleskobun şaşırtıcı aktivite belirtileri tespit ettiği belirtildi. Bu belirtilerin, buzul altındaki bir okyanusun varlığıyla bağlantılı olduğu ifade ediliyor.

NASA'nın Europa üzerinde daha önceki gözlemeleri de kalın bir buz kütlesi altında bir okyanusun varlığına işaret ediyordu. Bu durum, mikrobik bir yaşam olasılığını kapısını açıyor.

NASA 2015 yılında yaptığı açıklamada Europa'ya 2020'de bir robot göndermeyi öngördüklerini duyurmuştu.Bilim insanların göre, Jupiter'in bu gizemli uydusu, Güneş Sistemi'nde Dünya dışında bir yaşam olasılığına ilişkin en umut verici yerlerden birini oluşturuyor.

Amerikan uzay aracı Galileo, 1995 ile 2003 arasında Jüpiter ve uydularında keşif yapmıştı. Bu görevler sırasında, Europa üzerinde, Dünya'nın uydusu Ay büyüklüğünde bir okyanusun varlığına dair belirtilere rastlamıştı.

Astronomlar 2015'te de buz kütlesi altında tuzlu suya sahip geniş bir okyanus tespit etmişti.
Réactions : 

Related

uzaylılar 1814881122006200587

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item