Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji haberlerini sizler için derledik.

Libidosu fazla yüksek kaplumbağa türünü kurtardı!:Dev bir Galapagos kaplumbağası 800 çocuk ve 1,200 torunla neslini tükenmekten kurtardı!

 

Samanyolu galaksisinde 1 milyardan fazla yıldız haritalandı! : Gaia teleskobu Samanyolu'ndaki yıldızlardan 1 milyardan fazlasınınyerini belirleyerek haritalarını çıkardı.

 

Arjantin’de 30 tonluk bir meteor bulundu: Arjantin'in gökyüzü Kampı bölgesinde bulunan meteor şimdiye kadar bulunan meteorların içinde en büyük ikincisi olmaya aday

 

Yumurta hücresi olmadan ilk doğum gerçekleşti: Bilim insanları ilk kez bir yumurta hücresi kullanmadan bir memeli doğumu gerçekleştirdi. Bu, bu alanda bir çığır açabilir!

 

Şeker endüstrisinden sahte bilimsel makale: Şeker endüstrisinin, şekerin hastalık yapıcı etkilerini gizlemek için bilim insanlarına rüşvet verdikleri ortaya çıktı.

 

Fransa'nın La Réunion adasındaki le Piton de la Fournaise volkanı yeniden aktifleşti: Dünyanın ek aktif volkanlarından biri olan volkan yıl içinde ikinci kez aktifleşti

 

Balık pullarından jeneratör yapılır mı?: Hindistanlı bilim insanları balık pullarından otonom minik jeneratörler yaptı

 

Işığı 10 kat yavaşlattılar!: Bilim insanları manyetik alanların ışığı yavaşlattığını kanıtlayarak Faraday'ın teorisini ispatladı.

 

Çok güçlü ses dalgaları nasıl olur da bir bankanın sistemini çökertir?: Romanya'daki bir bankanın serverları yüksek ses nedeniyle çöktü.

Réactions : 

Related

volkan 2740781558054124215

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item