Birileri uçaklarla bizi kontrol etmeye mi çalışıyor?


Chemtrail komplo teorisine ilişkin 77 bilim insani bir araştırma yürüttü. Sonuçlar biraz düşündürücü!


Chemtrail komplo teorisine göre yüksekten uçan uçaklardan çıkan ve semada uzun süre kalan izler, kamuoyundan gizli olarak planlanmış sinsi amaçlar içeriyor. Teoriyi destekleyenler bu uçakların bıraktığı izlerin kimyasal ve biyolojik maddeler olduğunu iddia ediyor.  Bu komplo teorisi, internet ortamında yoğun bir şekilde işleniyor.

Peki, kamuoyundan saklanan ne? İklim veya hava koşulları mı değiştiriliyor? Tarım mı etkileniyor? Yoksa küresel ısınma üzerinde etki mi yaratılıyor? İddialar bunlarla da sınırlı değil.

Bazılarına göre semalardaki uçak izleri kimyasal maddeler yayıyor veya bu maddeler toplumları kontrol etmeye yönelik.

ABD'de Carnegie bilim enstitüsü ekoloji departmanında çalışan Ken Caldeira bu konuya el attı. Caldeira, son 20 yılda bilimsel haberler yayınlayan yüzlerce araştırmacının görüşüne başvurdu. 77 bilim insanı çağrıya yanıt verdi ve araştırmaya koyuldu. Uçaklardan çıkan izlerini fotoğrafları veya alanda toplanan tortu, hava ve kar gibi örnekler incelendi.

Bilim insanlarının tamamına yakını ortak bir karara vardı. Kimya uzmanlarına göre, fotoğraflardaki anormalliklerin atmosferdeki basınç veya nem varyasyonundan kaynaklı olabilir. Diğer ihtimallere göre, buz kristalleri üzerinde ışığın kırılması ya da sıcaklık ve uçak benzini parçacıklarından kaynaklı olabilir. Jeokimyacılar ise üç eşantiyonun sonuçları üzerine yoğunlaştı.

Bilim insanlarının çoğu sunulan eşantiyonlarda alüminyum, stronsiyum, bakır veya manganez yoğunluğuna dikkat çekti. Bu gruptaki bilim insanları, bu durumun bir yoğun gübreleme programından çok endüstriyel kirlilik et doğal çökeltilerden kaynaklandığını düşünüyor.

Küçük bir kısım araştırmacı, verilerin yetersiz olduğunu söylerken, tek bir araştırmacı chemtrail teorisini doğruluyor. Ken Caldeira 77 bilim insanına hayatları boyunca bu teoriyi doğrulayan bir kanıta rastlayıp rastlamadıklarını da sordu.

Biri hariç hepsi olumsuz yanıt verdi. Teoriyi destekleyen araştırmacı, ücra bölgelerde karadaki baryum düzeyi zayıf olmasına rağmen atmosferde baryum miktarının güçlü olduğunu tespit ettiğini söyledi.

Chemtrail teorisine göre biyolojik ve kimyasal maddelerle insanlar kontrol edilebilir.

Baryum özellikle atmosferdeki verileri toplamada kullanılır. Radyoaktif yapısı, onun radarlar tarafından tespit edilmesi ve izlenmesine olanak sağlar.

Kaynak
Kaynak
Réactions : 

Related

uçaklardan atılan kimyasallar 7345944694200636324

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item