Sıradışı bir doğum: Amniyotik zarın içinde doğan bebek

Brezilyanın Sao Paulo kentindeki bir hastanede çekilen videoda, yeni doğan bir bebeğin hâlâ amniyotik zarının ve sıvısının içinde olduğun...Brezilyanın Sao Paulo kentindeki bir hastanede çekilen videoda, yeni doğan bir bebeğin hâlâ amniyotik zarının ve sıvısının içinde olduğunu gösteriyor. Çok nadir karşılaşılan bir olay.

Sıradışı bir doğum amniyotik zarın içinde doğan bebek

Bu sıradışı olay her 80.000 doğumda 1 kez görülüyor. Yeni doğan bir bebek, içinde 9 ay boyunca büyüyüp geliştiği amniyotik zarının içinde dünyaya geldi. Olay, Sao Paulo’daki Santa Casa Misericórdia hastanesindeki bir sağlık memuru tarafından kaydedildi. Görüntülerde, bebeğin doğduğun, ancak henüz tam olarak dünyaya gelmediğine tanık oluyoruz.

Amniyon zarı, gebeliğin ilk haftalarında embriyo etrafında gelişir. İnce, fakat oldukça dayanıklı olan zarın görevi doğum anına kadar fetüsü korumaktır. Zar, normal şartlarda doğumdan hemen önce yırtılır. Bu durumda annenin su kaybettiği ve doğumun başladığı ifade edilir.

Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Réactions : 

Related

sıradışı bir boğum 2180473093566453826

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item