Homeopati nedir?

Homeopati, belirli bir hastalığın, hastalıkla aynı ya da benzer semptomları gösteren bitkilerle tedavi edilmesidir. Homeopati, beli...

Homeopati, belirli bir hastalığın, hastalıkla aynı ya da benzer semptomları gösteren bitkilerle tedavi edilmesidir.
Homeopati, belirli bir hastalığın, hastalıkla aynı ya da benzer semptomları gösteren bitkilerle tedavi edilmesidir. Homeopatinin temel prensibi, her molekül sağlıklı bir insanın bedeninde belirli bazı semptomları üretme kapasitesine sahiptir. Belirli bir molekül kendileriyle benzer semptomlara sahip bir hastalığı tedavi de edebilir. Bu homeopatinin temel ilkesi.

Homeopatinin 2. prensibi de kullanılan molekülün aktivitesinin konsantrasyonuyla ters orantılı olarak artmasıdır. Yani mineral, hayvansal ya da bitkisel kaynaklardan elde edilen molekül belirli bir dilüsyon ve karıştırma serisinden sonra elde edilir. Böylelikle molekül çok düşük konsantrasyonlarda da kullanılabilir.
Homeopati ne kadar etkili?
Homeopatik ilaçlar eczaneler ve herboristlerde reçetesiz olarak serbestçe satılıyor. İlaçlar her ne kadar, satılmak için bazı onaylara ihtiyaç duysa da, diğer ilaçlar gibi klinik testlerden geçirilmez. Bu yüzden homeopati ilaçlarınızı güvenilir yerlerden aşmanızı tavsiye eder, çok fazla sahte ürünün dolaştığı internetten uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
Réactions : 

Related

mineral tedavi 5082766268454062707

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item