Bütün dünyayı izleyen NSA'nın hackerları hacklendi.

Shadow Brokers adlı hacker grubu, Pazartesi günü sosyal medyada yaptığı açıklamada NSA'yla birlikte çalışan Equation adlı hacker ...Shadow Brokers adlı hacker grubu, Pazartesi günü sosyal medyada yaptığı açıklamada NSA'yla birlikte çalışan Equation adlı hacker grubunu hacklediklerini duyurdu. Shadow Brokers adlı grubun üyeleri, NSA'nın hackerlarından elde ettikleri bilgilerin bir kısmını yayınladı. 
Hackerlar bilgilerin bir bölümünü de internet üzerinden açık arttırma yöntemiyle satılığa çıkardı. Satış ilanındaki mesajda "düşmanın siber silahı için ne kadar ödemeye hazırsınız?" sorusu yer alırken, satış işlemi dijital para birimi olan Bitcoin'la ödeme yapılması talep edildi.

Satış ilanı daha sonra siteden kaldırılırken, bir kopyası sitenin cache bölümünde kaldı. Elde edilen belgelerde NSA'nın hacker grubu Equation'un kullandığı sistem açıkları ve hacker araçlarının ne oldukları yer alıyor. Hackerlar ayrıca, Stuxnet'ten dahi daha iyi olduğunu savundukları bir kodu da satılığa çıkardı. ABD ve İsrail tarafından yazılan Stuxnet özellikle İran'ın nükleer programını izlemek için 2010 yılında yazılmıştı. 

Belgelerde ortaya çıkan başka verilere göre, Cisco Systemps, Juniper, Fortigate ve TOPSE gibi büyük güvenlik şirketleri de NSA'nın hedefleri arasında yer almış.

Bazı uzmanlara göre, bu açık arttırma işlemi, bu bilgileri kullanmak isteyen kişilerin tespiti için tuzak olabileceğinin de altını çiziyor.
Réactions : 

Related

Stuxnet 6415643856049174611

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item