Juno Uzay sondasından ilk fotoğraf geldi

Juno Uzay sondasından ilk fotoğraf.Juno Uzay sondası, 5 yıllık yolculuğun ardından 4 Temmuz'da Jüpiter'in yörüngesine girmeyi başarmıştı. Dev gezegene yaklaşmakta olan Juno'dan ilk fotoğraf da geldi.

Fotoğraf, 10 Temmuz'da çekildi. Klişe'nin çekildiği esnada Juno Jüpiter'e 4,3 milyon km. mesafedeydi. NASA, Ağustos sonunda, sondanın, dev gezegene daha fazla yaklaşmış olacağını ve daha yakından çekilmiş detaylı fotoğraflar paylaşacaklarını belirtti. Sondanın ilk yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını, 27 Ağutos 2016'dan itibaren çekmesi bekleniyor.Fotoğraf'ta ayrıca Jüpiter'in 4 uydusundan üçü de görünüyor. Io, Europa ve Ganymede uyduları fotoğrafın aydınlık tarafında yer alırken, Callisto uydusuysa karanlık tarafta kaldığı için fotoğrafta yer almıyor.
Réactions : 

Related

uydu 8116185483496180192

Yorum Gönderme

emo-but-icon

HAFTANIN ÖZETİ

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik!

Bu hafta bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki haberleri derledik! Haftanın öne çıkan ve kaçırmamanız gereken bilim, sağlık ve teknoloji ...

BURALARDAYIZ

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

facebook

Translate

En popüler

Etiketler

ALTERNATİF TIP (10) ASTRONOMİ (13) BİLİM (36) DOĞA (19) DÜNYA (10) DÜNYA/EKO (21) NASA (11) New (173) SAĞLIK (20) TEKNOLOJİ (14) YAPAY ZEKA (6)

reklam

item